Boyoz Tarifi

Anasayfa » Ege Bölgesi Mutfağı » Boyoz Tarifi
Boyoz Tarifi

Oylama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Hazırlama : 1 Saat

Pişirme : 50 Dk

Kaç Kişilik : 5 Kişilik

YAZDIR| Ekleme:06.08.2017| Okuma:0| Yorum:0

MALZEMELER
500 gram

un

1 tatlı kaşığı

tuz

1/2 tatlı kaşığı

toz şeker

3/4 su bardağı

ayçiçek yağı (arzuya göre zeytinyağı)

TARİF

Türkiye'ye yerleşen Sefaradlar doğrulusunda Anadolu ve bilhassa İzmir mutfağına katılmış, İzmir damak tadı ile özdeşleşmiş, mayasız bir hamur işi olan boyoz tarifi... Çeşitli iç harçlarla da hazırlanabilen bu leziz ve yağlı hamurları, içi boş olarak da eskiden ısıtılmış fırında, yüksek ısıda pişirebilirsiniz.

Farklı tariflerde hamuruna az miktarda tahin katılan, uzun vakit dinlenen hamurların eritilmiş katı yağda bekletildiği boyozu bekletme vakitlerine ilgi ederek değişik yollarla evde hazırlamanız mümkün.

Ev yapımı yalın boyoz eşliğinde, karabiberli katı yumurta ve demli bir bardak çay... Yenmez mi şimdi?

Unutmadan: Boyoz tanımını yapanlar yorumlarını, basite kaçan boyoz sevdalıları da muhitlerinde tespit edilen en iyi boyozcuları paylaşsın bizimle.

Resim 1Resim 2
0 0
Bu Harika Tarifi (Boyoz Tarifi) Bizimle Paylaşan Muhammed DAYAN İsimli Arkadaşa Teşekkür Ederiz.
- Not : Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamanız Gerekmektedir.
Kategoriler: Ege Bölgesi Mutfağı

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün Yöresel Yemek Tarifi
Kakaolu Islak Kek Tarifi

Kakaolu Islak Kek Tarifi Unun olabildiği, yumurtanın desteğe gelebildiği, kakaonun sevebildiği en güzel tariflerden biri kakaolu ıslak kek. İlk gördüğün andan itibaren çatalın koca bir parçasına batırmak istersin. Misafir gelse ilk onu çıkarmak, evde tek başına kalsan sürekli yemek istersin. Var mı göz göz olmuş kabarcıkları arasından sosunu içine çeken kakaolu ıslak kek gibisi? Sessiz kaldınız değil mi? Çocukluğumuzdan beri severek tükettiğimiz kakaolu ıslak kek, yapımında ayrılan sıvı kek harcının yarattığı akışkan kıvamdan dolayı farklı ve leziz bir deneyim yaşatırken aşk acısı başta olmak üzere her türlü acıya iyi geliyor. Kakaolu ıslak tarifinde hemen hemen her evde ve el altında bulunan malzemeler yer alıyor. Kakaolu ıslak kek sevdiğinizi biliyoruz da tarifte yaptığınız bir değişiklik varsa onu merak ediyoruz biz. Dondurma ile mi servis ettiniz onu, yoksa sadece rendelenmiş Hindistan cevizi mi serptiniz üzerine? Yok ya daha son sözümüzü söylemeyelim. Demleyin çayları, misafirliğe geleceğiz elimizde keklerle.

EN AKTİF KULLANICILAR

En Çok Tarif Ekleyen Kullanıcılarımız
21