Kakaolu Islak Kek Tarifi

Anasayfa » Tatlı Tarifleri » Kakaolu Islak Kek Tarifi
Kakaolu Islak Kek Tarifi

Oylama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Hazırlama : 20 Dk

Pişirme : 30 Dk

Kaç Kişilik : 5 Kişilik

YAZDIR| Ekleme:02.08.2017| Okuma:0| Yorum:0

MALZEMELER
3 adet

yumurta

1 su bardağı

toz şeker

1,5 su bardağı

süt

1 çay bardağı

ayçiçek yağı

4 yemek kaşığı

kakao

1 paket

vanilya

2,5 su bardağı

un

1 paket

kabartma tozu

Kek kalıbını yağlamak için:1 yemek kaşığı

tereyağı

TARİF

Unun olabildiği, yumurtanın desteğe gelebildiği, kakaonun sevebildiği en güzel tariflerden biri kakaolu ıslak kek. İlk gördüğün andan itibaren çatalın koca bir parçasına batırmak istersin. Misafir gelse ilk onu çıkarmak, evde tek başına kalsan sıksık yemek istersin.

Var mı göz göz olmuş kabarcıkları arasından sosunu içine çeken kakaolu ıslak kek gibisi? Sessiz kaldınız değil mi? Çocukluğumuzdan beri severek tükettiğimiz kakaolu ıslak kek, yapımında ayrılan sıvı kek harcının oluşturduğu akışkan kıvamdan ötürü değişik ve leziz bir tecrübe yaşatırken aşk acısı başta olmak üzere her türlü acıya iyi geliyor. Kakaolu ıslak tarifinde derhal derhal her evde ve el altında tespit edilen malzemeler yer alıyor.

Kakaolu ıslak kek sevdiğinizi biliyoruz da tarifte yaptığınız bir değişiklık varsa onu merak ediyoruz biz. Dondurma ile mi servis ettiniz onu, yoksa yalnızca rendelenmiş Hindistan cevizi mi serptiniz üzerine?

Yok ya daha son sözümüzü söylemeyelim. Demleyin çayları, misafirliğe geleceğiz elimizde keklerle.

Resim 1Resim 2
0 0
Bu Harika Tarifi (Kakaolu Islak Kek Tarifi) Bizimle Paylaşan Muhammed DAYAN İsimli Arkadaşa Teşekkür Ederiz.
- Not : Mailinize Gelen Onay Linkine Tıklamanız Gerekmektedir.
Kategoriler: Tatlı Tarifleri
İlgili Terimler : , , , , , , , ,

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün Yöresel Yemek Tarifi
Kakaolu Islak Kek Tarifi

Kakaolu Islak Kek Tarifi Unun olabildiği, yumurtanın desteğe gelebildiği, kakaonun sevebildiği en güzel tariflerden biri kakaolu ıslak kek. İlk gördüğün andan itibaren çatalın koca bir parçasına batırmak istersin. Misafir gelse ilk onu çıkarmak, evde tek başına kalsan sürekli yemek istersin. Var mı göz göz olmuş kabarcıkları arasından sosunu içine çeken kakaolu ıslak kek gibisi? Sessiz kaldınız değil mi? Çocukluğumuzdan beri severek tükettiğimiz kakaolu ıslak kek, yapımında ayrılan sıvı kek harcının yarattığı akışkan kıvamdan dolayı farklı ve leziz bir deneyim yaşatırken aşk acısı başta olmak üzere her türlü acıya iyi geliyor. Kakaolu ıslak tarifinde hemen hemen her evde ve el altında bulunan malzemeler yer alıyor. Kakaolu ıslak kek sevdiğinizi biliyoruz da tarifte yaptığınız bir değişiklik varsa onu merak ediyoruz biz. Dondurma ile mi servis ettiniz onu, yoksa sadece rendelenmiş Hindistan cevizi mi serptiniz üzerine? Yok ya daha son sözümüzü söylemeyelim. Demleyin çayları, misafirliğe geleceğiz elimizde keklerle.

EN AKTİF KULLANICILAR

En Çok Tarif Ekleyen Kullanıcılarımız
21